دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی‌های سامسونگ یکی از پرکاربرد ترین و مهم‌ترین ویله در هر خانه‌ای هستند. اما این دستگاه نیز مانند سایر وسایل خانگی ممکن است دچار مشکل گردد. یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان ماشین‌های لباسشویی گزارش می‌کنند بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ است. اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است در مقاله علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ با ما همراه باشید.

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

همان طور که می‌دانید بوی سوختگی ماشین لباسشویی جز مشکلات رایج است، که باید مورد عیب یابی قرار بگیرد. عیب یابی لباسشویی سامسونگ یکی از کارهای مهم در ابتدای شروع کار است.

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ

بسیاری از افراد بر این باور هستند که دلیل بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ به خاطر مشکل در موتور دستگاه است. اما بهتر است بدانید این مسئله می‌تواند دلایل مختبسیار متنوعی داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.
این دلایل عبارتند از:

شل شدن یا گیر کردن تسمه دلیل بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

موتوری که داخل لباسشویی قرار دارد به یک تسمه وصل شده است. وقتی فرآیند شستشو شروع می‌شود، موتور فعال می‌شود و شروع به چرخواندن تسمه می‌کند. انرژی از طریق تسمه، دیگ شستشو را می‌چرخاند و لباس‌ها به گردش درمی‌آیند. نکته قابل توجه در این جاست که، تسمه‌ موتور باید به درشتی در جای خود قرار بگیرد، تسمه‌ای که به اشتباه نصب شده باشد، شل می‌شود یا گیر می‌کند و موتور نمی‌تواند آن را بچرخاند. همین مسئله می‌تواند یکی از دلایل بوی سوختگی در ماشین لباسشویی باشد.
برای برطرف کردن این ایراد، می‌توانید تسمه را دربیاورید و به‌درستی نصب کنید. اگر تسمه پوسیده شده، بهتر است آن را تعویض کنید.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در برخی از مواقع ممکن است بوی سوختگی بخاطر این باشد که آب توسط پمپ تخلیه از ماشین خارج نمیشود. اگر مشاهده کردید که بوی سوختگی در هنگام چرخه شستشو ایجاد می‌شود، احتمالا ایراد از موتور یا پمپ است.
برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید، موتور یا پروانه را با دست بچرخانید، تا مطمون شوید که آیا موتور به راحتی می‌چرخد یا نه. در صورت نچرخیدن موتور باید آن را تعویض نمایید

خراب شدن لاستیک دور درب علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

نوار لاستیک دور درب لباسشویی از بیرون ریختن آب در حین چرخش جلوگیری می‌کند. اگر سرعت چرخش خیلی بالا برود، یاتاقان‌ها به ثابت ماندن دیگ کمک خواهند کرد. اما مسئله این جا است که اگر یاتاقان‌ها از کار بیفتند، دیگ در جای خود دچار لغزش و حرکت‌هاای زیاد می‌شود و نمی‌توان آن را کنترل نمود. این کار موجب اصطکاک بالای دیگ شستشو با لاستیک دور درب می‌شود و در نهایتا شما بوی سوختگی را حس خواهید کرد
در این شرایط برای رفع بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ، باید یاتاقان‌ها را تعویض نمایید و اگر مشاهده کردید که که لاستیک‌ها نیز‌ آسیب دیده است، آن‌ها را نیز تعویض کنید.

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل در سیم کشی لباسشویی و ایجاد بوی سوختگی در آن

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ نیز مثل هر وسیله برقی دیگر از میزان بسیار زیادی سیم کشی تشکیل شده است. مشکل در سیم کشی لباسشویی در ایجاد بوی سوختگی در لباسشویی نقش بسیار مهم و اساسی دارد . قطعات مختلف این دستگاه دارای سیک کشی‌های متعددی است، که این سیم کشی‌ها در برخی موارد در مجاورت موتور و یا المنت ماشین لباسشویی سامسونگ قرار گرفته‌اند. گاهی اوقات ممکن است به علت استفاده بیش از حد از لباسشویی و داغ شدن قطعات مختلف آن، گرمای تولید شده به سیم کشی نیز انتقال پیدا کرده و موجب ایجاد بوی سوختگی در آن گردد.

خراب شدن تایمر و یا برد لباسشویی

در برخی مواقع علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ خرابی برد لباسشویی سامسونگ و یا تایمر لباسشویی سامسونگ است. هنگامی که این دو قطعه با مشکل مواجه می‌شوند، اگر در داخل لباسشویی آبی وجود نداشته باشد، فرمان خشک کردن را به المنت می‌دهند. در نهایت المنت شروع به کار کرده و داغ می‌شود و شما بوی سوختگی از لباسشویی را حس خواهید کرد.

دلایل بوی سوختگی در لباسشویی سامسونگ

ایراد در دو شاخه ماشین لباسشویی

بعضی وقت‌ها ممکن است که بوی سوختگی از درون خود لباسشویی نباشد در این حالت امکان دارد بوی سوختگی، از درون دو شاخه یا کابل باشد. در چنین شرایطی باید اتصالات کابل‌ها ، سوکت، اتصالات فیوز و را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که آیا علائمی از آسیب در آن‌ها وجود دارد یا نه. هنگامی که متوجه شدید که بخشی از دو شاخه و یاکابل خراب است، باید اقدام به تعویض آن‌ها کنید. همچنین حواستان باشد که فیوز مناسبی برای ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تعمیر این گونه مشکلات معمولا بسیار آسان تر و ارزان تر از سایر انواع تعمیرات مربوط به ماشین لباسشویی است.

سوختگی لاستیک المنت موجب بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

در نهایت سوختگی در لاستیک المنت ماشین لباسشویی سامسونگ دلیل آخر درعلت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ است. درون دیگ اصلی لباسشویی سامسونگ لاستیکی به اسم لاستیک المنت وجود دارد. کار اصلی این لاستیک در واقع آب بندی المنت است. این لاستیک در شرایطی که اتصالی پیدا کند، باعث محافظت از المنت و پیش گیری از بیش داغ شدن المنت خواهد نمود. در صورتی که این لاستیک دچار مشکل شود، در نتیجه المنت ماشین لباسشویی سامسونگ بیش از حد گرم شده و باعث خروج بوی سوختگی در لباسشویی سامسونگ خواهد شد.

بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

جمع بندی از بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ

در مقاله علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی سامسونگ سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی را در این ارتباط در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. توصیه ما به شما این است که خودتان تصمیم به تعمیر و رفع این مشکا نمایید، چون ممکن است نتیجه‌ی مورنظرتان را به‌دست نیاورید. پیشنهاد ما به شما، کمک گرفتن از تکنیسن‌های ماهر و مجرب است. همکاران ما در مجموعه آماده ارائه انواع خدمات در زمینه تعمیرات لباسشویی سامسونگ هستند.

.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *