دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسسونگ

آموزش تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ

لاستیک درب یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است . کاربرد اصلی لاستیک دور درب، پوشاندن فضای بین بدنه ماشین لباسشویی و دیگ لباسشویی است. همچنین این قطعه نقش مهمی در جلوگیری از نشت آب از ماشین لباسشویی دارد. اگرچه لاستیک نصب شده در ماشین لباسشویی جزء ساده و مهم به نظر می رسد، اما نقش مهمی در بهبود عملکرد ماشین لباسشویی دارد. در این مقاله قصد داریم دلایل تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ را بررسی کرده و آموزش کامل نحوه تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

همان طور که در مقاله عیب یابی لباسشویی سامسونگ مطرح شد خرابی لاستیک دور در لباسشویی یکی ار مشکلات متداول در لباسشویی‌ها است. لاستیک دور در لباسشویی بیشترین کثیفی ها و باکتری ها را جمع آوری می کند و در صورت غفلت از تمیز کردن آن مشکلات جدی تری به وجود می آید. این لاستیک‌ها با توجه به نوع و نوع لباسشویی ساخته و به فروش می رسند که رایج ترین آنها لاستیک یا واشر درب ساده، لاستیک یا واشر درب تک سوراخ، لاستیک یا واشر درب سبک و … می باشد. آسیب و فرسودگی این قطعه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در چنین مواقعی باید اولویت با تعویض دستگاه باشد. در همین راستا کارشناسان و متخصصان نمایندگی های سامسونگ خدمات ویژه ای در رابطه با تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی سامسونگ ارائه می دهند. شما می‌توانید با تماس با آن‌ها از خدمات تعمیر لباسشویی سامسونگ استفاده کنید.

علائم خرابی لاستیک یا واشر در ماشین لباسشویی

چند نکته به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا درب شما نیاز به تعویض دارد یا خیر. مهر و موم درب یا واشر از نشت آب از دیگ شستشو جلوگیری می کند. اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کرده اید، وقت آن رسیده است که لاستیک یا درزگیر درب ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید. این موارد عبارتند از:
نشت آب از لباسشویی
لکه روی لباس
بوی لباسشویی
همانطور که گفتیم لاستیک درب به عنوان آب بند در ماشین لباسشویی عمل می کند تا از نشت آب از درب جلوگیری کند. پارگی این لاستیک ها می تواند باعث نشتی شود. با گذشت زمان و استفاده مکرر یا بارگذاری بیش از حد ماشین لباسشویی می تواند باعث از کار افتادن آب بندی درب شود

آموزش تعویض واشر دور در لباسشویی

.

دلایل تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ

همانطور که گفته شد لاستیک درب ماشین لباسشویی نقش مهمی در بهبود کیفیت ماشین دارد. انواع مختلفی از مشکلات وجود دارد که می تواند عملکرد لاستیک را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا در این مواقع تعویض لاستیک در ماشین لباسشویی سامسونگ تنها گزینه ای است که می تواند به بهبود وضعیت کمک کند. در ادامه به مهم ترین و رایج ترین مشکلات می پردازیم:

تیره شدن لاستیک دور در لباسشویی

دور درب ماشین لباسشویی یک مهر و موم لاستیکی وجود دارد.معمولاً تیره شدن لاستیک در نتیجه تجمع مداوم رطوبت است. تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ می تواند مشکل تیره شدن لاستیک را حل

کند.

پاره شدن لاستیک یا واشر دور در لباسشویی

پارگی لاستیک دور درب یکی دیگر از مشکلاتی است که در صورت بروز آن نیاز به تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ دارد.

لاستیک شستشو به آبکش گرفته می شود

گرفتگی لاستیک لباسشویی در فاضلاب یکی دیگر از مشکلات دردسرساز است. زیرا با تولید صدای نیز همراه خواهد بود. صدای ماشین لباسشویی به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن لاستیک ایجاد می شود.

کپک زدن لاستیک دور در لباسشویی

از آنجایی که لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی در معرض رطوبت و کثیفی زیادی قرار دارد،

کپک را می توان یک مشکل رایج در نظر گرفت. بروز چنین مشکلی ممکن است سلامت کاربران را به خطر بیندازد. در صورت بروز چنین مشکلی، تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ بهترین و مناسب ترین راه حل است.

آموزش تعویض لاستیک دور در لباسشویی
لاستیک دور درب لابسشویی

مراحل تعویض لاستیک  یا واشر دور در لباسشویی سامسونگ

مرحله 1. پانل بالایی لباسشویی را بردارید.
پنل بالایی با استفاده از دو پیچ به پشت دستگاه متصل می شود. این دو پیچ را با پیچ گوشتی باز کنید و پنل را بردارید.
مرحله 2. کشوی جاپودری را بردارید
پس از برداشتن پنل بالا، جاپودری را نیز بردارید، با فشردن دکمه قفل که در انتهای آن قرار دارد می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

اگر در انجام این کار به مشکل برخوردید، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.
مرحله 3: کنترل پنل را بردارید
با برداشتن یک پیچ از کناره و سه پیچ از کشو، پانل کنترل را بردارید. فراموش نکنید که این پیچ ها را جدا نگه دارید. این پیچ ها ضد زنگ هستند، بنابراین باید دقیقاً در همان موقعیت قرار گیرند.
با برداشتن پیچ ها می توانید کنترل پنل را جدا کرده و در جای دیگری قرار دهید..
مرحله 4. گیره و فنر نگهدارنده لاستیکی را بردارید
یک گیره نگهدارنده واشر یا لاستیک اطراف در را محکم می کند. برای برداشتن این فنر، گیره بالایی را بردارید و به آرامی فنر را بیرون بکشید.
مرحله 5. قاب جلویی دستگاه را بردارید
در قسمت جلویی ماشین لباسشویی چهار پیچ وجود دارد. آنها را بردارید دو تا از این پیچ ها در پایین و دو تای دیگر روی قفل در قرار دارند.
پس از برداشتن پیچ ها، قسمت جلوی قاب میانی را به آرامی کشیده و قرار دهید.
مرحله 6. لاستیک را بردارید
اکنون زمان تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ رسیده است. یک نوار نگهدارنده فلزی در اطراف بیرونی لاستیک وجود دارد. لاستیک را به آرامی بیرون بکشید و آن را بچرخانید تا خارج شود.

 

مرحله 7. واشر درب لاستیکی یا واشر را با یک واشر جدید تعویض کنید
یک لاستیک یا واشر جدید دارای سه سوراخ در یک طرف است. همه این سوراخ ها باید در موقعیت ساعت 6 (پایین) باشند.
پس از آن، می توانید لاستیک را در آن قرار دهید. لاستیک یا واشر جدید را به جلوی دستگاه متصل نمایید. اطمینان حاصل کنید که به خوبی روی لبه های قرار گرفته است.

مرحله 8. قراردادن فنر نگهدارنده
در نهایت، فنر نگه دارنده را در پایین و کناره های واشر قرار دهید. گیره نصب را مجددا متصل نمایید .نگهدارنده فنر را در اطراف لاستیک قرار دهید و مطمئن شوید که همه چیز در جای خود قرار دارد.
مرحله 9. قطعات را دوباره نصب کنید
پانل جلویی ماشین لباسشویی و پانل بالایی را با استفاده از پیچ هایی که برداشته اید، دوباره نصب کنید. برای این کار تنها کافیست مراحلی که گفته شد را به صورت معکوس تکرار کنید. تمام کابل ها و سیم ها را درست جا بزنید و اتصالات را انجام دهید. و دوباره بدنه را به ماشین وصل نمایید.

تعویض لاستیک دور در لباسشویی

هزینه تعویض لاستیک در ماشین لباسشویی

به طور کلی گیر کردن آستین یا قسمتی از لباس هنگام بستن درب ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند باعث شکستن لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی سامسونگ در حین چرخش شود. هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته به مدل ماشین لباسشویی شما متفاوت خواهد بود. زیرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ در مدل های مختلف ابعاد و مشخصات ظاهری متفاوتی دارد. برای اطلاع از هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ را با ذکر مدل ماشین خود جویا شوید. .علاوه بر این می‌توانید به مقاله هزینه تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید و از هزینه سرویس لباسشویی مطلع شوید.

کلام آخر در تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ

در این مقاله به علائم تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ و آموزش تعویض لاستیک دور در لباسشویی سامسونگ پرداختیم. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله خود اقدام به تعویض واشر دو در ماشین لباسشویی کنید. اما اگر در انجام این کار مردد هستید حتما با تکنسین های ما در مجموعه نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس یگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *