دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است ماشین لباسشویی سامسونگ شما با آن مواجه شود لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ است. این لرزش روی عملکرد ماشین لباسشویی تاثیری نخواهد داشت، اما صدایی ایجاد می‌کند که می تواند برای شما و اعضای خانواده تان آزار دهنده باشد. اگر به مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی خود به وجود می‌آید توجه نکنید، به مرور زمان آسیب‌های جبران ناپذیری به بار می‌آورد و هزینه های زیادی را برای شما به همراه دارد. در ادامه این مقاله اطلاعاتی در مورد تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ  و سرویس ماشین لباسشویی در اختیار شما قرار می‌دهیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید خود اقدام به تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ خود کنید.

کمک فنر لباسشویی سامسونگ

کمک فنر دیگ ماشین لباسشویی بخش مهمی از نگهداری دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ است. این فنرها به صورت جفت در دو طرف دیگ ماشین لباسشویی قرار دارند. عملکرد اصلی آنها این است که یک نیروی بازگرداننده به طوری که دیگ در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی مستحکم شود و ثابت بماند.
کمک فنر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ عملکردی غیر از نگهداری دیگ دارد. از این کمک فنرها به عنوان سیستم تعلیق برای کاهش ارتعاشات ناشی از عملکرد ماشین لباسشویی استفاده می شود. کمک فنرها همچنین حرکت نرم و کنترل شده ماشین لباسشویی را امکان پذیر می کنند و از احتمال برخورد با سایر قسمت های ماشین لباسشویی جلوگیری می کنند.
به طور کلی کمک فنرهای دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ نقش مهمی در نگهداری و عملکرد صحیح دیگ ماشین لباسشویی دارند و به کاهش ارتعاشات و ارتعاشات ناشی از کارکرد دستگاه کمک می کنند.

کمک فنر لباسشویی سامسونگ
کمک فنر ماشین لباسشویی

خرابی کمک فنر لباسشویی

همانطور که در بالا گفتیم، هدف این قطعه جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی است. بنابراین، اگر ماشین شما هنگام شستن یا خشک کردن لباس ها به شدت تکان می خورد، به احتمال زیاد ضربه گیر ماشین لباسشویی شکسته است و نمی تواند به طور عادی کار کند.
برای اطمینان از اینکه مشکل از کمک فنر است، به صداهای خروجی از ماشین لباسشویی دقت کنید. در صورت آسیب یا ضعیف شدن ضربه گیر صداهای آزاردهنده ای از دستگاه شنیده می شود که تحمل آن بسیار سخت خواهد بود. در چنین مواردی اولین قدم توقف و خاموش کردن ماشین لباسشویی است. زیرا لرزش می تواند به سایر قسمت های ماشین لباسشویی آسیب برساند و حتی باعث شکستگی آن شود.
ماشین لباسشویی علاوه بر لرزش می تواند از محل فعلی خود حرکت کند که در این حالت نیازمند تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ هستید. البته بهتر است بدانید که ماشین لباسشویی به دلیل حجم زیاد مخزن هنگام خشک کردن لباس ها لرزش دارد اما اندازه آن به اندازه ای نیست که شما را اذیت کند.

تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

کمک فنر دیگ در ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار مهم است زیرا تاثیر زیادی بر عملکرد و پایداری دیگ دارد. اگر کمک فنر دیگ در ماشین لباسشویی سامسونگ بشکند، علائم و عوارض زیر ممکن است رخ دهد:
لرزش و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ: اگر ضربه گیر نگهدارنده ماشین لباسشویی سامسونگ شکسته شود، ممکن است هنگام چرخش ماشین، صداها و لرزش های غیرعادی را تجربه کنید. این مشکل می تواند تعادل دیگ و عملکرد صحیح آن را تحت تاثیر قرار دهد. ونیازمند تعمیر و یا تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ خود هستید.
عدم تعادل در دیگماشین لباسشویی سامسونگ: کمک فنر دیگ، وزن دیگ را متعادل می کند. اگر کمک فنر آسیب ببیند، دیگ ممکن است نامتعادل شود و فریم دیگ ممکن است لرزش داشته باشد.

افتادگی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ: ممکن است بین دیگ و قاب ماشین لباسشویی فضای خالی وجود داشته باشد که با فنر نگهدارنده پر شده باشد. در صورت شکستن فنر، دیگ می تواند از چارچوب جدا شده و سقوط کند و باعث آسیب بیشتر و خطر برای دیگ و موتور شود.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم، بهتر است با متخصصان حرفه‌ای تماس بگیرید. آنها می توانند به شما در تعمیر و یا تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ کمک کنند.

برطرف کردن مشکل کمک فنر لباسشویی سامسونگ

نصب کمک فنری که محفظه دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ را نگه می دارد نیاز به آگاهی از اجزای داخلی ماشین لباسشویی دارد. در صورت آسیب دیدن کمک فنر بهتر است برای تعویض کمکفنر لباسشویی سامسونگ به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. اگر متخصص هستید و می خواهید کمک فنر نگهدارنده ماشین لباسشویی سامسونگ را تعویض کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

آموزش تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

کمک فنر یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک است. کمک فنرها به کاهش حرکت دیگ در هنگام تخلیه کمک می کنند. کمک فنر داخل قاب اصلی قرار دارد، روی بدنه بیرونی نصب شده است و برای دسترسی نیاز به برداشتن پانل پشتی دارد. ضربه گیرهای آسیب دیده و ضعیف می توانند هنگام شستشو و خشک کردن ماشین لباسشویی صدا ایجاد کنند و در صورت بی توجهی، مشکلات جدی تری برای ماشین لباسشویی ایجاد می کنند.
اگر کمک فنر شل یا آسیب دیده باشد، ماشین لباسشویی حرکت می کند. در چنین مواقعی کمک فنرها را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه مشکل، آنها را تعویض کنید. ضربه گیر ماشین لباسشویی باید توسط تعمیرکار مجرب و حرفه ای ماشین لباسشویی تعویض شود.

نحوه تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

در مرحله اول دو شاخه برق ماشین لباسشویی را جدا کنید.
سپس لوله تخلیه ماشین لباسشویی و شیر برقی را از شیر آب جدا کنید.
همانطور که گفتیم کمک فنر به بیرون دستگاه متصل می شود به همین دلیل باید پیچ ​​های مربوط به برد ماشین را باز کنید و برد را از ماشین لباسشویی جدا کنید.
پس از باز شدن پنل های جلو و پشت دستگاه، ضربه گیرهایی در زیر دیگ بخار یا لباسشویی ظاهر می شود. در این مرحله پیچ های کمک فنر را از ماشین لباسشویی جدا کنید تا کمک فنر از دیگ ماشین جدا شود.
پس از بیرون آوردن کمک فنر از دیگ ماشین لباسشویی، بازوی کمک فنر واشر را از ته ماشین لباسشویی جدا کنید.
هنگامی که کمک فنر از ماشین لباسشویی خارج شد، تمام مراحلی را که برای نصب کمک فنر جدید طی کرده اید، برای نصب کمک فنر جدید برگردانید.
توجه: هنگام نصب کمک فنر جدید دقت کنید که بازوی متحرک آن در پایین دستگاه قرار گرفته باشد. در صورت بروز مشکل در هنگام تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ با تکنسین‌های مجرب تماس بگیرید.

خرابی کمک فنر لباسشویی

نتیجه گیری از تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ

دوستان عزیز می توانید کمک فنر ماشین لباسشویی را در منزل تعویض کنید. اما با توجه به هزینه بالای این دستگاه‌ها، بهتر است این کار را به افراد حرفه ای بسپارید تا تمامی عملیات به نحو احسن و درست انجام شود و از هزینه‌های بالا جلوگیری شود. به منظور تعویض کمک فنر لباسشویی سامسونگ می‎‌توانید علاوه بر استفاده از این مقاله، با شماره های موجود در سایت samsung-laundry.ir تماس گرفته و یا در خواست تعمیر لباسشویی سامسونگ خود را در سایت ثبت نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و  بالافاصله در محل حاضر می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *