دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

آموزش تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

لباسشویی یکی دیگر از لوازمی است که در دنیای امروز بسیار پر کاربرد است. در زمان استفاده کردن از لباسشویی باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بتوانید به طول عمر دستگاه خود بیفزایید و بهترین نحوه عملکرد را شاهد باشید و از تعمیر لباسشویی جلوگیری کنید. در این مقاله به بررسی تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ خواهیم پرداخت. اگر میزان آب کم تر یا زیاد تر از حالت عادی باشد عملکرد کلی و مراحل بعدی شستشو به خوبی انجام نخواهد شد. لذا تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی یکی از موارد مهم در راه اندازی و استفاده از لباسشویی است. به طور کلی، یکی از این مشکلات متداول، تنظیم نبودن آب ورودی به مخزن ماشین لباسشویی است که در بیشتر حالت ها سطح آب بیش از حد بالا رفته و نشتی آب را در پی خواهد داشت. در این مطلب درباره علت این پدیده و چگونگی تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت خواهیم کرد.

همان طور که می‌دانید تنظیم سطح آب لباسشویی جز مشکلات رایج است، که باید مورد عیب یابی قرار بگیرد. عیب یابی لباسشویی سامسونگ یکی از کارهای مهم در ابتدای شروع تمرین است.

سنسور سطح آب لباسشویی سامسونگ

سنسور سطح آب لباسشویی سامسونگ

شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی دارای مراحل مختلفی می باشد: آبگیری، چرخش، وارد شدن پودر شوینده، آبکشی، تخلیه آب، خشک کن.
در زمانی که ماشین لباسشویی می‌خواهد اقدام به آبگیری نماید، این کار را در چندین مرحله انجام می‌دهد، که در هر مرحله مدت زمانی را به خود اختصاص می دهد. در زمان انجام کار آبگیری باید به اندازه این کار را انجام بدهد در صورتی که اختلالی در عملکرد به وجود بیاید عملیات شستشو هم با مشکل مواجه می شود.
انواع سنسور و نقش آن در آبگیری لباسشویی
سنسور‌های ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از حساس‎ترین قطعه‌های به کار رفته لابسشویی است که در صورت بروز مشکل برای آنها عملکرد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه خواهد شد. انواع سنسورهایی که در ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد عبارتند از:
سنسور دما
سنسور سطح آب
سنسور نشتی آب
سنسور غلظت مواد داخل آب
همانطور که از اسم سنسور سطح آب پیداست این سنسور در حین آبگیری، میزان استاندارد سطح آب را مشخص کرده و اجازه نمی‌دهد میزان آب از حد تعیین شده بیشتر شود. اگر عملکرد سنسور سطح آب با مشکل مواجه شود در هنگام آبگیری، دستور قطعی آب به موقع صادر نشده و آب از ماشین سرریز خواهد شد.در صورتی که سطح آب درون ماشین لباسشویی دائما از تنظیم خارج شود، سنسور تنظیم سطح آب آن با ابراد مواجه خواهد شد.

آموزش نحوه تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

عوامل موثر در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ فاکتورهای زیادی موثر هستند، در ادامه به معرفی این عوامل موثر می‌پردازیم:

• هیدروستات در میزان کردن سطح آب لباسشویی

هیدروستات یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی‌ها محسوب می‌شود. آسیب رسیدن به آن سبب تغییر تنظیمات سطح آب خواهد شد. اگر این قطعه مهم و حیاتی دچار خرابی شود شاهد آن هستید که در هنگام باز کردن درب ماشین لباسشویی آب اضافه از دیگ به بیرون می ریزد. وجود پیچ بر روی هیدروستات سبب می شود که با چرخاندن آن بتوانید فشار آب ورودی را کم یا زیاد کنید. وقتی که هیدروستات دستور قطع آب را بدهد، شیلنگی که به آن متصل است فشرده شده و در زمانی کوتاه ورودی آب قطع می‌شود. برایر اطلاعات بیشنر در مورد کار با هیدروستات، مقاله آموزش تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ را مطالعه کند.

• شیر برقی

شیر برقی در ماشین لباسشویی وظیفه این را دارد که آب مورد نیاز در مخزن لباسشویی را تامین کند. شیر برقی آب ورودی به مخزن را کنترل می‌کند. این کار از طریق تایمر و کلید سطح آب صورت خواهد گرفت. واضح است که اگر این قطعه با مشکل رو به رو شود، آب ورودی به داخل مخزن از سطح مجاز بیشتر شده و همین امر دلیل کافی برای بر هم خوردن تنظیم سطح داخل مخزن خواهد بود.خواهد شد.

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ
شیر برقی لباسشویی

• دریچه ورودی آب در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

دریچه ورودی ماشین لباسشویی سامسونگ کار هدایت آب به داخل لباسشویی را به عهده دارد. هر دریچه ورودی از یکسری قطعه مانند، کلید تعیین سطح آب ،برد الکترونیکی وکنترل کننده سطح آب تشکیل شده است. کار تمام قطعات و اجزای دریچه ورودی با تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ در ارتباط است.اندازه آب ورودی به داخل دیگ توسط این قطعه‌ها تنظیم می‌شود. ایجاد مشکل در عملکرد هر یک از این قطعات باعث بهم ریختن تنظیم سطح آب خواهد شد.

• ارتفاع شلنگ تخلیه

بعد از انجام مرحله ی شستشوی لباس ها آب کثیف از طریق شیلنگ تخلیه خارج می شود، اگر این قطعه با مشکل مواجه شود عمل تخلیه صورت نگرفته و آب در داخل دیگ باقی خواهد ماند. داشتن ارتفاع نامتناسب و تا شدن شیلنگ تخلیه از رایج‌ترین مواردی است که احتمال رخ دادن آن وجود دارد.

 نحوه تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

• مواد شوینده غیر استاندارد

مواد شوینده لباسشویی غیراستاندارد می‌تواند موجب به هم خوردن تنظیم سطح آب شود. مواد شوینده‌ای که غیراستاندارد است، بیش از اندازه تولید کف خواهد نمود. این کف اضافی به قسمت‌هایی دیگر لباسشویی از جمله قسمت تنظیم سطح آب می رود و در نهایت در عملکرد دستگاه با مشکل روبه رو خواهد شد. سعی نمایید از مواد شوینده استاندارد برای شستشوی بهتر ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید.

نقش مواد شوینده در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

• پمپ تخلیه تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

وظیفه پمپ تخلیه این است که آب دستگاه را خالی کند. اگر این قطعه دچار خرابی و ایراد شود آب در دستگاه باقی می ماند و با باز کردن درب ماشین لباسشویی نه تنها شاهد بالا آمدن سطح آب هستید.

آموزش تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ
پمپ لباسشویی

آموزش نحوه تنظیم سطح آب لباسشویی سامسونگ

تنظیم سطح آب لباسشویی در ادامه شرح داده می شود:
همانطور که مشاهده کردید عوامل بسیاری موجب تنظیم نبودن سطح آب ماشین لباسشویی می‌شود.
برخی از این عوامل توسط کاربر قابل رفع هستند. اما برخی دیگر برای بررسی و رفع، نیاز به تجربه یک متخصص کاربلد و حرفه‌ای دارند.
از آنجایی که این مسئله می‌تواند به سبب اختلال در عملکرد بسیاری از قطعات دستگاه باشد، بهتر است پس از بررسی موارردی از جمله ارتفاع شلنگ، باز نبودن مسیر فاضلاب، مسدود بودن فیلتر و شلنگ و سایر قطعات، در بررسی سایر عوامل از یک متخصص کمک بگیریم. در این حالت با صرف هزینه بسیار کم، ایراد دستگاه خود را برطرف می‌نمایید بنابراین اگر ار تخصص و تجربه کافی بر خوردار نیستید، بهتر است از نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ برای این کار کمک بخواهید.

نتیجه گیری از تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ

بدون شک، تنظیم سطح آب ماشین لباسشوییسامسونگ نقش بسیار مهمی در پروسه شستشوی لباس دارد. اگر به هر طریقی این تنظیم بهم بخورد، عملکرد لبایشویی با مشکل مواجه می‌شود و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. به طور کلی، تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی سامسونگ نیز یکی از مهم ترین فرآیندها می باشد که در چرخه شستشو باید به خوبی صورت بگیرد. عوامل متعددی می‌تواند باعث بر هم خوردن تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی شود. بنابراین باید تعمیر ماشین لباسشویی را، به تعمیرکارانی ماهر بسپاریم تا دستگاه را به سرعت عیب یابی کنند. همکاران ما در مجموعه، آماده ارائه انواع خدمات تعمیر لباسشویی سامسونگ هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *