دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ

تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین قطعات تمام ماشین لباسشویی‌های سامسونگ هیدروستات است. عملکرد این آیتم کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی است. هیدروستات از سرریز شدن آب جلوگیری کرده و میزان آب ورودی را کاهش دهید.لطفا توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی‌های دارای هیدروستات باید به صورت دوره‌ای تنظیم شوند. تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ عملکرد آن را بهبود می‌بخشد و نقش مهمی در عملکرد کل سیستم ایفا می‌کند. مهمترین وظیفه این قطعه تنظیم میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی است. قبل از شروع به تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ، بهتر است با آن آشنا شوید.

هیدروستات لباسشویی

هیدرواستات دارای شلنگی است که به پایین دیگ ماشین لباسشویی متصل می‌شود. در این قسمت محفظه‌ای را می بینیم که به محفظه فشار معروف است. هنگامی که سطح آب در ظرف ماشین لباسشویی بالا می رود، هوای داخل شیلنگ فشرده می شود. در این حالت به دیافراگم داخل هیدرواستات فشار وارد می‌شود و آب قطع می شود. وجود پیچ روی بدنه ماشین لباسشویی به شما این امکان را می دهد که با چرخاندن به چپ و راست، میزان آب ورودی به دیگ را تغییر دهید.
هیدروستات بسیار مهم است و اگر از حالت تنظیم خارج شود می‌تواند ماشین لباسشویی را با مشکلات زیادی مواجه کند. تنظیمات انجام شده در این قسمت بر اساس دو عامل اصلی تعیین می شود که شامل میزان فشار آب و ارتفاع منطقه مسکونی می باشد. اگر فشار آب در منطقه کم است یا اگر واحد مسکونی روی زمین زیاد است، شیر هیدروستات باید بیشتر بچرخد تا آب با فشار بالا وارد شود. با افزایش ارتفاع ساختمان، فشار آب کاهش می‌یابد و بالعکس. اگر به زمین نزدیک هستید، باید شیر را طوری تنظیم کنید که آب آن را بگیرد و کاهش دهد.

هیدروستات لباسشویی سامسونگ
هیدروستات لباسشویی سامسونگ

نحوه تست هیدروستات لباسشویی SAMSUNG

تست هیروستات لباسشویی چگونه انجام می‌شود؟

روش تست هیدروستات ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

  • شلنگی مشابه شیلنگ هیدرواستات اصلی تهیه کنید.
  • شلنگ جدید را نصب و تعویض کنید.
  • ماشین لباسشویی را روشن کنید.
  • به آرامی سمت آزاد لوله جدید را باد کنید.
  • اگر ورودی آب به ماشین لباسشویی قطع شود، هیدرواستات مشکلی ندارد. نیاز به تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ نیست.

علت خرابی هیدروستات لباسشویی

علت خرابی هیدروستات لباسشویی سامسونگ چیست؟ در این جا به سه علت اشاره می‌کنیم.

  • نوسان برقی باعث خراب شدن هیدروستات میشود.
  • پارگی دیافراگم
  • نفوذ آب

علائم خرابی هیدروستات لباسشویی

علائم خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی چیست؟
اگر آب به داخل ماشین لباسشویی سرازیر شود و از بغل سرازیر شود، احتمالاً هیدروستات مشکل دارد.
آبی که واشر را دوست دارد یکی از نشانه های خرابی هیدروستات است. پس نیازمند تنظیم هیدروستات لباسش.یی سامسونگ هستیم.
اگر ماشین لباسشویی کار خود را به پایان رسانده و آب به خوبی جریان دارد، اما دور خشک‌کن نچرخد، باید مدار هیدروستات و متعلقات آن بررسی شود.
همچنین ممکن است جریان هوا مسدود شده باشد یا تصویر هیدروستات مسدود شده‌باشد.

تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ
تنظیم هیدروستات لباسشویی

تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی سامسونگ در هنگام آبگیری استاندارد

تنظیم هیدرواستات ماشین لباسشویی زمانی انجام می شود که متوجه شوید دستگاه آب زیادی یا خیلی کم پمپاژ می کند. در این حالت باید هیدرواستات را طوری تنظیم کنید که ورودی آب در اندازه استاندارد باشد. در غیر این صورت نه تنها فرآیند شستشو در ماشین تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار اختلال می شود، بلکه در دراز مدت باعث آسیب دیدن ماشین لباسشویی می شود. اگر می خواهید میزان ورودی آب را افزایش دهید باید پیچ را باز کنید اما اگر می خواهید میزان ورودی آب را کاهش دهید باید پیچ را کمی ببندید.
یکی از رایج ترین مشکلاتی که هنگام از کار افتادن هیدرواستات رخ می دهد، عدم انجام استخراج آب است. در این صورت باید پلاتین را در لوله دسترسی قرار دهیم تا سلامت شما را بررسی کنیم. پلاتین مربوط به شیر برقی است. اگر پس از دمیدن در خط ورودی پلاتین مشکل همچنان باقی ماند، هیدروستات را تعویض کنید.

تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ بعد از آبگیری

در برخی موارد، باید هیدروستات ماشین لباسشویی را تنظیم کنید تا بعد از تخلیه عملکرد بهتری داشته‌باشد. اگر متوجه شدید که دستگاه آبگیری به خوبی کار می‌کند، اما در مراحل زیر مشکلاتی وجود دارد، باید هیدرواستات را پس از آبگیری تنظیم کنید. در چنین حالتی قطعاتی به نام پلاتین وجود دارد. این قطعه وظیفه تغذیه موتور تایمر را بر عهده دارد و می توانید برای رفع مشکل آن را در لوله قرار دهید. اگر مشکل حل نشد چاره‌ای جز تعویض قطعه ندارید. برای تعویض هیدرواستات ماشین لباسشویی از یک متخصص کمک بگیرید زیرا این کار توسط افراد عادی بدون دانش فنی انجام نمی‌شود.

تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ در حین استخراج آب

در برخی موارد می بینیم که ماشین لباسشویی مدام در حال خالی شدن است یعنی سطح آب در حد ثابت نمی ماند بلکه مدام تخلیه می شود و در چنین شرایطی کارکرد ماشین مختل می شود. این مشکل یکی از عواقب خرابی هیدرواستات ماشین لباسشویی است و برای رفع مشکل نیاز به تعمیر یا تعویض آن دارید.
برای بررسی این وضعیت، باید شیلنگ هیدرواستات را بررسی کنید. این لوله را لوله ورودی می نامند. در صورت مشاهده هرگونه پارگی، ترک و آسیب های دیگر روی آن، باید آن را تعویض کنید.

خرابی هیدروستات لباسشویی

تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی با عملکرد صحیح موتور

همانطور که می دانید تجهیزات الکتریکی به صورت یک سیستم عمل می کنند و خرابی هر قطعه ای باعث کاهش عملکرد کل سیستم می شود. در صورت آسیب دیدن هیدرواستات، نه تنها آبگیری دستگاه مختل می شود، بلکه ممکن است عملکرد موتور نیز دچار مشکل شود.
اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما به خوبی تخلیه می کند، اما موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند، این مشکل از هیدرواستات است. در این حالت هیدرواستات قادر به فعال سازی تایمر پلاتینیومی نیست و باید فورا آن را تعویض کنید. همچنین می توانید نسبت به ترمیم قطع شدن سیم رابط هیدرواستات اقدام کنید زیرا گاهی اوقات مشکل این است که سیم این قسمت آسیب دیده است.

مشکل رایج ناشی از عدم تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ

اکثر این مشکلات مربوط به نحوه آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ است و ارتباط مستقیمی با نحوه کارکرد هیدروستات دارد. اگر در نحوه آبگیری نکردن ماشین لباسشویی خود مشکل دارید و مهمتر از همه در فرآیند شستشوی لباسشویی شما تداخلی ایجاد شده است، بدانید که یکی از مشکلات هیدروستات می باشد. با خرابی هیدروستات، لباسشویی توان تنظیم سطح آب مورد نیاز را ندارد. برای اطلاعات در مورد تنظیم سطح آب به مقاله آموزش تنظیم سطح آب لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

سخن آخر در تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ

در انتها پیشنهاد می‌کنیم که در صورت آشنایی نداشتن با لباسشویی سامسونگ خود، برای تنظیم هیدروستات لباسشویی سامسونگ از کارشناسان کمک بگیرید. شما می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه، کمی با ساختار آن آشنا شده و سپس برای رفع این مشکل تصمیم‌گیری کنید. به هیچ عنوان رعایت نکات ایمنی را نادیده نگیرید و در تمام مراحل این نکات را به خاطر بسپارید. در صورت نیاز به تعمیرات لباسشویی سامسونگ با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت و یا ثبت درخواست خود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *