دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

عوامل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

یکی از مشکلات رایج که هرکس ممکن است با آن روبرو شود، روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می باشد. روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. یافتن علت روشن نشدن لباسشویی سامسونگ در مدل‌های مختلف با بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و یا روشن نشدن آن در مواقع ضروری همراه است. برخی از دلایل چندان جدی نیست و با انجام اقداماتی ساده، مشکل برطرف خواهد شد اما در برخی از مواقع نیز رفع مشکل، نیازمند تعمیر و تعویض قطعات مختلف لباسشویی می باشد.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

7 دلیل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

خراب بودن لباسشویی به منزله کثیف ماندن لباس‌هاست. لذا اکثر افراد سعی می‌کنند سریعا برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنند تا به از دردسرهای بعدی جلوگیری کنند. در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار در روشن نشدن لباسشویی سامسونگ خواهیم پرداخت.

تنظیمات و اتصالات برق و روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

با مشاهده روشن نشدن لباسشویی در همان ابتدا به سراغ رایج‌ترین و ساده‌ترین علت یعنی جریان برق و اختلالات مربوط به آن بروید. در این حالت، کار را با بررسی مدارهای داخلی ماشین و خرابی قطعات خارجی لباسشویی و علاوه بر این، چک کردن جریان برق خانگی شروع می‌کنیم. گاهی ممکن است لباسشویی شما هیچ ایرادی نداشته باشد و اختلال اصلی در سیستم برق‌رسانی خانه باشد. حتما از صحت پریز برق‌ مطمئن شوید. گر اتصالات برق مشکلی نداشت، به بررسی ماشین لباسشویی و نحوه برق‌رسانی به آن بپردازید. هیچ‌گونه قطعی در جریان برق نباید وجود داشته باشد.

بسته نبودن کامل در لباسشویی

در برخی از موارد با اینکه چراغ‌های لباسشویی یامسونگ روشن شده اما باز هم شستشو شروع نمی‌شود. یکی از دلایل بسته نبودن در لباسشویی سامسونگ است. باید توجه داشته باشید که باز بودن درب موجب ریختن آب داخل دیگ به بیرون می‌شود. لباسشویی تا زمانی که در کاملا بسته نشده است شروع به کارنخواهد کرد. گیر کردن لباس‌ها در لای در، نیمه باز بودن در به دلیل وارد کردن فشار کم به آن، خرابی لولا، تاب برداشتن درب و وجود شی مزاحم میان بدنه و در لباسشویی از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکل هستند که باید سریعا رفع شوند.

چرا لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود

ایراد در پنل کنترل و صفحه نمایش و عدم روشن شدن لباسشویی

خرابی این قسمت باعث عدم پاسخ دکمه پاور به دستور استارت و روشن شدن ماشین لباسشویی می‌گردد. برای اینکه تشخیص دهید که آیا کنترل و نمایشگر خراب است یا نه، دکمه‌های روی صفحه پنل دستگاه را امتحان کنید. اگر مشاهده کردید که یک سری از دکمه‌ها کار می‌کنند و یکسرس دیگر کار نمی‌کنند، احتمالا تعویض و تعمیر برد کنترل و پنل نمایشگر ضروری است.

 

یکنواخت نبودن حجم لباس‌ها و کار نکردن لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای سنسور سوئیچ کنترل عدم تعادل هستند. اگر حجم لباس‌های داخل ماشین لباسشویی به صورت نامتوازن قرار بگیرد، این سنسور فعالشده و در نتیجه اجازه روشن شدن لباسشویی و شروع به کار به ماشین لباسشویی داده نمی‌شود. راه حل کاربردی در این زمان این است که با دست خود لباس‌ها را به شکل متعادل و یکدست درون دیگ لباسشویی پخش کنید. در صورتی که باز هم با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ خود مواجه شدید، احتمالا قطعه برد یا تایمر دچار مشکل شده است.

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

معیوب بودن دکمه Power یا Start

بررسی سلامت دکمه پاور دستگاه یکی دیگر از کارهایی است که در صورت روشن نشدن لباسشویی باید آن را مورد بررسی قرار داد. بیشتر ماشین‌های لباسشویی سامسونگ فقط به همین دلیل ساده یعنی خراب بودن دکمه پاور روشن نمی‌شوند.

خرابی موتور و روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

به احتمال زیا ترسناک‌ترین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، خرابی موتور لباسشویی است. اگر بعد از زدن دکمه شروع به کار دستگاه، صدایی ممتد را از موتور به گوش شما رسید و موتور شروع به چرخش نکرد، این احتمال وجود دارد که موتور و یا میکرو سوییچ ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده باشد. در این مواقع، بهترین کار خاموش کردن دستگاه و تماس با یک تعمیرکار است. همکاران ما بهترین خدمات در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ را ارائه می‌دهند.
داغ بودن بیش از حد لباسشویی باشد.
گاهی پیش می‌آید که کاربران از لباسشویی خود به صورت مکرر و بدون استراحت استفاده می‌کنند. در این حالت قطعات داخلی لباسشویی خصوصا موتور بسیار داغ می‌شود. برای اینکه آسیبی لباسشویی وارد نشود از روشن شدن آن جلوگیری می‌شود. برای رفع این مشکل تنها کافیست حداقل یک ساعت دستگاه را خاموش نگه دارید و از آن کار نکشید تا قطعات به دمای عادی اتاق بازگردند و بتوانند دوباره کار کنند.

خرابی موتور و روشن نشدن لباسشویی سامسونگ
موتور لباسشویی سامسونگ

خرابی تایمر لباسشویی روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

خرابی تایمر لباسشویی یکی دیگر از مواردی که می‌تواند شما را با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه کند. تایمر زمان مورد نیاز برای شستشو را انداره‌گیری می‌کند و عملکرد صحیح لباسشویی بر اساس زمانبندی آن صورت می‌پذیرد. خرابی این قطعه در برخی از مواقع باعث می‌شود که اصلا برنامه شروع به اجرا شدن نکند. در این هنگام برای رفع آن حتما باید تایمر خود را تعمیر یا تعویض نمایید. بهتر است برای این کار از تعمیرکاران کاربلد و حرفه‌ای استفاده کنید.

حرف آخر در روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

روشن نشدن لباسشویی سامسونگ یکی از مشکلات رایجی است که نیازمند عیب یابی لباسشویی و برطرف کردن مشکل را دارد. هر چند برخی از دلایل مشکل پیش آمده در زمینه روشن نشدن لباسشویی سامسونگ ساده هستند، و هر شخصی با داشتن اطلاعات جزئی قادر به برطرف کردن آن است اما برخی دیگر از دلایل بسیار جدی و اساسی است. پیشنهاد ما این است که در صورت مشاهده این قبیل از ایرادات حتما با متخصصان تماس بگیرید. همکاران ما آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تعمیرات لباسشویی شما هستند. علاوه بر این شما می‌توانید درخواست تعمیر لباسشویی سامسونگ خود را در سایت ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و بهترین خدمات را با حد اقل هزینه به شما ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *