دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی

نحوه شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی

لباس های کودک و نوزاد نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند. اگر والدین ندانند چگونه لباس های فرزندان خود را بشویید، عمر مفید لباس کودک افزایش یافته و احتمال ریزش الیاف و کم رنگ شدن لباس به حداقل می رسد. به همین منظور در این مقاله روش‌های شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی را به شما ارائه می کنیم. شما به عنوان والدین مطمئناً از مراحل اولیه شستن و مراقبت صحیح از لباس های کودکان آگاه هستید. اما دانستن برخی ترفندها مانند خواندن برچسب مراقبت از لباس، ترفندهای رفع لکه، ترمیم مشکل لکه پارچه و … می تواند کار شما را راحت کند. حتما در با ما و با مقاله نحوه شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی همراه باشید.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در ارتباط با شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی در اختیار شما قرار دهیم. دقت داشته باشید که کار کردن با لباسشویی نیازمند اطلاعاتی است که قبل از کار با لباسشویی باید آن‌ها را مد نظر داشته باشید. در صورت مواجه با هر سوالی در هنگام کار با لباسشویی، مخصوصا لباسشویی سامسونگ می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان همکاران ما استفاده کنید، و یا در صورت بروز مشکل در لباسشویی خود می‌توانید درخواست تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل خود را در سایت ثبت کنید.

شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی

نحوه شستن لباس کودک و نوزاد

همانطور که می دانیم مراقبت و نگهداری از لباس کودکان بسیار مهم است. تماس مستقیم لباس با پوست حساس کودکان استفاده از لباس‌های تمیز، بدون کثیفی و نرم را مهم می کند. رعایت اصول شستشوی صحیح و استفاده از اجزای لازم در مراقبت از لباس کودکان می تواند در این امر موثر بوده و سلامت کودک شما را حفظ کند.
ممکن است بخواهید لباس های کودک را با دست یا در ماشین لباسشویی بشویید. با این حال نکاتی وجود دارد که هنگام شستن لباس نوزاد و کودک باید به آن توجه کنید، زیرا فرآیند شستشو بر استحکام و تمیزی لباس تأثیر می گذارد. در زیر نکاتی را که باید هنگام شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی و یا دستی رعایت کنید آورده شده است.

نکات مهم در شستن لباس کودک و نوزاد

  • اولین چیزی که باید به آن توجه کرد مواد شوینده است. به یاد داشته باشید که از مواد شوینده با کیفیت بالا استفاده کنید که حساسیت زا نباشد و تاریخ مصرف آن منقضی نشده باشد. در ضمن بهتر است از مواد شوینده‌های بدون آنزیم که بوی زیادی هم ندارند استفاده کنید. هنگام شستن لباس های کودکان از مواد شوینده و نرم کننده هایی که می توانند باعث حساسیت شوند خودداری کنید.
  • برای شستن لباس های نوزاد و بچه برنامه ریزی کنید و سعی کنید در اسرع وقت آنها را بشویید. پس از کثیف شدن لباس ها هرگز منتظر نشوید.
  • هنگام شستن لباس های کودکان مراقب باشید، زیرا مواد شوینده یا کثیفی باقی مانده روی لباس ها می تواند باعث حساسیت پوستی شود. به طور کلی پوست بچه ها حساس تر است و اگر لباس هایشان به درستی شسته نشود ممکن است دچار آلرژی شوند.
  • توصیه می شود لباس های کودکان را با لباس های بزرگسال در ماشین لباسشویی نشویید. به دلیل حساسیت بالای بدن و لباس بچه گانه جدا شده و شستشو شود. نحوه شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی دارای اصول و قواعد خاص خود است.
  • دستورالعمل های مراقبت از پارچه یا برچسب روی لباس را دنبال کنید و طبق توصیه های برچسب بشویید. برای یادگیری معنی هر نماد روی برچسب لباس می توانید مفاهیم و معانی نمادهای روی لباس را مطالعه کنید.
  • برای شستن لباس های کودک دمای مناسبی را انتخاب کنید و به دلیل اینکه لباس ها مخصوص کودکان هستند، دمای آب را زیاد تنظیم نکنید زیرا باعث آسیب به بافت پارچه می شود.
  • برای از بین بردن هر نوع لکه، دستورالعمل ها را دنبال کنید و قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، لکه را تا حدی پاک کنید.
  • اگر به تازگی لباس کودک خریده اید، دوباره آنها را بشویید زیرا می دانید چگونه آنها را تا زمانی که آنها را خریداری کنید نگهداری کنید و اگر آلوده باشند، می توانند برای کودک شما حساسیت ایجاد کنند.
  • برای خشک کردن لباس های کودک، آنها را پهن کنید.

استفاده از برنامه صحیح و مناسب برای شستن لباس نوزاد و کودک در لباسشویی، بسته به مدل، این برنامه ممکن است یکی از گزینه های زیر را داشته باشد:
Baby care
Baby wear
Kids wear
Baby steam care (شستشوی لباس کودک با بخار)

دمای ایده آل آب برای شستن لباس های کودکان 40 یا 60 درجه است، مگر اینکه لباس ها کثیف خاصی داشته باشند و نیاز به شستن در دمای آب بالاتر باشد. در این صورت می توانید به مقاله بهترین دمای آب برای شستتن لباس در لباسشویی نیز توجه کنید.

آموزش شستن لباس کودک و نوزاد با لباسشویی

آموزش شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی

لباس های نوزاد و کودک را جدا از لباس های خود در ماشین لباسشویی بشویید. هنگام شستن لباس، مواد حساسیت زا و میکروب ها از پارچه لباس پاک می شود. از آنجایی که پوست کودکان حساس و نازک است، این مواد می توانند به پوست کودکان آسیب برسانند.
قبل از اولین شستن لباس کودک و نوزاد در ماشین لباسشویی، به برچسب اطلاعات روی لباس توجه کنید. این برچسب‌ها اطلاعات دقیقی در مورد نحوه شستشو، دمای مناسب و نحوه نگهداری لباس ها در اختیار شما قرار می دهد. معمولا دمای مناسب آب برای شستن لباس های کودک و نوزاد 30-40 درجه سانتیگراد است. قبل از شستشو، جوراب و لباس های کوچک کودکان را در یک کیسه توری قرار دهید.
توجه داشته باشید که استفاده از شوینده های قوی با آنزیم می تواند باعث تحریک، خارش و سوزش پوست شود. علاوه بر این باید بدانید که برای شستن لباس های کودکان و نوزاد از نرم کننده‌ها و مواد ضد الکتریسیته ساکن استفاده نکنید. این مواد برای پوست نوزادان و کودکان حساس هستند. برخی از والدین به شدت نگران سلامت کودکان هستند و معمولا دستگاه مخصوصی برای شستن لباس کودکان تهیه می کنند، باید گفت که نیازی به خرید چنین وسایلی نیست. می توانید از همان ماشین لباسشویی در خانه استفاده کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، لباس های کودک را جداگانه قبل از لباس‌های دیگر بشویید. اگر نگران این هستید که مواد شوینده معمولی پوست کودکتان را تحریک می کند، ابتدا یک یا دو لباس کودک خود را با مواد شوینده بشویید.
اگر پس از پوشیدن لباس های شسته شده در کودک خود علائم بیماری یا خارش را احساس کردید، باید به دنبال بهترین شوینده لباسشویی بدون رنگ و عطر برای کودکان باشید. اگر دوباره پوست کودک تحریک شد، بهتر است لباس را دوباره بشویید یا از پودر صابون مخصوص استفاده کنید.
شستشو لباس کودک و نوزا با دست
توجه داشته باشید که قبل از شستشو لباس‌ها با دست، در ابتدا مواد شوینده خود را به آب اضافه کنید و حسابی آن را هم بزنید تا در آب حل شود. این کار باعث می شود تا ماده شوینده به صورت موثرتری عمل کند و همین طور از باقی ماندن ذرات پودر یا صابون بر روی لباس شما نیز جلوگیری شود . در ادامهل باس کودک و نوزاد خود را در محلولی که درست کرده‌اید قرار دهید. از چنگ زدن زیاد لباس‌ها خودداری کنید. توجه کنید که لباس باید خیلی دقیق آبکشی شود تا هیچ آثاری از مواد شوینده روی آن باقی نماند. برای شستشو آب ولرم و سرد مناسب تر از آب داغ هستند.

نکات مهم در شستن لباس نوزاد

برنامه شستشوی لباس نوزاد در لباسشویی (kidswear BABY 60)

اهمیت لباس بچه گانه در لباسشویی سوالی است که کسانی که می خواهند لباس بچه هایشان را بشویند می پرسند. برنامه شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی برای کسانی است که بچه دارند ساخته شده است. همانطور که می دانید نظافت برای کودکان بسیار مهم است، زیرا سیستم ایمنی بدن کودک حساس است، بنابراین باید به لباس های کودکان و نحوه شست و شوی آن ها توجه کنیم.
برنامه های شستشوی لباس های کودک برای ضدعفونی کردن لباس های کودک و از بین بردن آلودگی ها و باکتری ها عالی هستند. آنها همچنین دارای برنامه های ویژه ای هستند که به حذف لکه ها به راحتی کمک می کند. این برنامه شستشوی کودک به شما این امکان را می دهد که تمام لباس های کودک را تا زمانی که کاملا تمیز شوند بشویید و دما را حداقل روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. توصیه می کنیم از مواد شوینده پودر بچه برای تقویت اثر ضد عفونی کننده استفاده کنید.

از بین بردن انواع لکه از روی لابس کودک

از بین بردن انواع لکه ها از روی لباس بچه

لکه ها باید به محض ایجاد شدن و تازه بودن پاک شوند. ابتدا لباس ها را با آب سرد بشویید. خیساندن در آب همچنین به از بین بردن لکه های قدیمی از روی لباس کمک می کند. برای از بین بردن لکه های لباس کودک می توانید از برس نرم و صابون استفاده کنید و به آرامی از برس استفاده کنید تا به پارچه آسیب نرسانید. اگر هنوز لکه وجود دارد از شوینده قوی تری استفاده کنید. اما نه برای لباس هایی که مستقیماً با پوست نوزاد تماس دارند.

از بین بردن لکه روغن از لباس کودک

برای از بین بردن لکه روغن از روی لباس کودک، مقدار اضافی آن را بردارید، سپس روی لکه را با کمی نشاسته ذرت یا آرد بپوشانید، سپس لباس کودک را به مدت 10-15 دقیقه با آب بشویید. پس از از بین بردن لکه روغن، بهتر است دستورالعمل های مراقبت از لباس را بررسی کنید و لباس را در بالاترین درجه حرارت بشویید که آسیبی به لباس وارد نشود. صبر کنید تا لباس خشک شود تا مطمئن شوید که لکه از بین رفته است. زیرا لکه های روغن زمانی که لباس ها خیس هستند ناپدید می شوند و پس از خشک شدن دوباره ظاهر می شوند.

چگوه لکه میوه ها و سبزیجات را از لباس کودک پاک کنیم

راه اول این است که بلافاصله قسمت آلوده را با آب سرد بشویید. روش دوم این است که قسمت کثیف لباس ها را با مخلوط الکل و آب یک به یک مالش دهید و سپس لباس ها را به طور معمول بشویید. گزینه سوم این است که قبل از شستشو از لکه بر استفاده کنید و سپس لکه های سخت را پاک کنید. اما اگر لکه به این صورت پاک نشد، لباس را در محلولی متشکل از یک لیوان سرکه سفید و یک لیوان آب خیس کنید.

شستن لباس کودک و نوزاد با لباسشویی و از بین بردن لکه شکلات

لکه شکلاتی یکی از رایج ترین لکه های روی لباس کودکان است. ابتدا لباس را با یک شوینده آنزیمی یا لکه بر در آب ولرم بشویید. سپس می توانید لباس ها را با مواد شوینده معمولی در ماشین لباسشویی یا با دست بشویید.

نحوه از بین بردن لکه مدفوع از روی لباس نوزاد

برای از بین بردن لکه های مدفوع باید از پاک کننده آنزیمی استفاده کنید. البته زمانی که کودک غذا نخورده باشد، لکه راحت تر با آب و صابون پاک می شود. اما پس از شروع به غذا خوردن، تمیز کردن مدفوع کودک دشوار خواهد بود. برای این کار باید لباس ها را در آب خیس کنید، سپس آنزیم پاک کننده را اضافه کنید و بگذارید عمل کند. به این ترتیب باید کمتر از مواد شوینده استفاده کنید و لباس ها را بیشتر آبکشی کنید.

چگونه لکه ادرار را از روی لباس کوک پاک کنیم

شستشو این لکه اگر سریعا انجام شود، به راحتی با آب و صابون تمیزخواهد شد. در صورتی که مدت زمانی گذشت و لکه پاک نشد بهتر است از پاک کننده های آمونیاکی استفاده نمایید. در ابتدا باید پاک کننده را با آب رقیق کنید و بعد از شستشو هم پارچه را چند بار آب بکشید تا باعث آسیب رساندن به پوست نوزاد نشوید.

شستن لباس کودک و نوزاد با لباسشویی روش پاک کردن لکه چمن

لکه های چمن یکی از سخت ترین لکه ها برای تمیز کردن لباس هستند. چرا که کلروفیل موجود در چمن وارد بافت لباس می شود. برای از بین بردن لکه چمن از لباس کودکان ابتدا لکه را با اسپری لکه بر پاک کنید. سپس در ماشین لباسشویی با مواد شوینده آنزیم دار و داغ ترین آبی که برای پارچه بی خطر است لباس را بشویید. بعد از آن می توایند برای حذف مواد آنزیمی یک مرتبه دیگر لباس را با مواد شوینده بدون آنزیم شستشو دهید.

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی لباس نوزاد و کودک

حرف آخر در شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی

همانطور که می‌دانید هر لباسی دستورالعمل ویژه خود را برای شستن در لباسشویی دارد، مانند قوانین مخصوص شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی، شستن حوله در لباسشویی و غیره. علاوه بر این، ماشین‌های لباسشویی دارای برنامه‌های متنوعی هستندکه بهتر است برای هر نوع لباس برنامه‌ متناسب با آن انتخاب شود. شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی از حساسیت بالایی برخوردار است. حتما برای شستن لباس کودک و نوزاد در لباسشویی از برنامه مخصوص آن استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *