دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

راهنمای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

کت و شلوار لباس رسمی تلقی می شود که در مکان ها و موقعیت های مختلف قابل استفاده است. افرادی که از کت و شلوار به عنوان لباس روزمره در محل کار استفاده می کنند، بدون شک باید آن را چندین بار در ماه بشویند. زیرا کت و شلوار مخصوصا کت توصیه می شود خشکشویی شود اما انجام آن در یک ماه هزینه زیادی برای افراد دارد. اکثر کت ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند. این مقاله در مورد نحوه شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی و نکاتی که در هنگام شستشو باید رعایت شود می گوید. حتما قبل از شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی نکات مهم را رعیت کنید، تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

راهنمای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

آیا شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی امکان پذیر است؟

قبل از شستن لباس های خود را در ماشین، باید برچسب لباس‌ها را بررسی کنید. اگر برچسب پاره شد، یک چهارم قسمت داخلی لباس را (که قابل مشاهده نیست) را مرطوب کنید. گوش پاک کن روی قسمت مرطوب قرار دهید. اگر گوش پاک کن تعییر رنگ داد، شستشوی دستی یا ماشینی برای لباس های شما خوب نیست. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با جلوگیری از پس دادن رنگ لباس ها مقاله روش های جلوگیری از رنگ پس دادن لباس ها در لباسشویی را مطالعه کنید.

نکاتی قبل از شستن کت و شلوار در خانه

معمولا کت و شلوار را خشک شویی می کنند. اما اگر می خواهید کار در منزل را شروع کنید، حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر روی کت و شلوار شما کثیفی یا لکه ای وجود ندارد و فقط قسمت هایی از آن چروک شده است، دیگر نیازی به شستن آن نیست. اگر لباس ها را زیاد در خانه بشویید، بافت آن آسیب می بیند. در صورت امکان، توصیه می کنیم آن را به خشکشویی ببرید.
 • به جای شستن، بهتر است کت یا کت و شلوار را با بخار آب بشویید. بخارشوی برای لباس های تقریبا تمیز مناسب است. البته اگر مهارت این کار را ندارید، نحوه شستن کت و شلوار در خانه را در قسمت های زیر بیاموزید.
 • حتما به برچسب کت و شلوار دقت کنید. هر علامت معنای متفاوتی دارد. به عنوان مثال، اگر دو خط در کاسه آب وجود دارد، به این معنی است که شما نباید کت و شلوار را بشویید. به علاوه اعداد داخل این کاسه دمای مناسب آب برای شستن این نوع لباس ها را نشان می دهد. البته برخی از کت و شلوارها به جای علامت، جمله هایی دارند.

راهنمای شستن کت و شلوار در منزل

نحوه شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

دستورالعمل شستشوی کت و شلوار با ماشین لباسشویی
اگر قصد دارید کت و شلوار را با ماشین لباسشویی بشویید ابتدا به نکات ذکر شده در قسمت بالا توجه کنید و سپس با رعایت نکاتی که گفتیم می توانید اقدام به شستشو کنید و در مرحله اول شستن کت و شلوار را آغاز کنید. این کار از تغییر رنگ یا آسیب احتمالی کت جلوگیری می کند.
در مرحله دوم توجه به انتخاب مواد شوینده بسیار مهم است، بنابراین همانطور که گفتیم از یک ماده شوینده ملایم استفاده کنید که برای شستن لباس های ظریف نیز قابل استفاده است، زیرا پودر لباسشویی باعث ایجاد آسیب روی لباس شما می شود. دلیل آن نیز حل نشدن کامل آن در ماشین لباسشویی است.
در مرحله سوم به مدت 30 دقیقه از برنامه شستشو استفاده کنید و آب را روی سرد قرار دهید. برای شستن کت و شلوار آب گرم یا گرم انتخاب نکنید.
برای جلوگیری از آسیب رساندن به پارچه کت و شلوار، مرحله تخلیه را از برنامه شستشو حذف کنید، زیرا چرخیدن سریع لباس در این مرحله می تواند آسیب جدی به لباس وارد کند.
مرحله چهارم به این موضوع مربوط می شود که بهترین کار هنگام شستن کت و شلوار این است که آنها را جدا از لباس‌های دیگر بشویید زیرا این کار از آسیب دیدن پارچه انواع لباس‌ها جلوگیری می کند.
در مرحله آخر روش خشک کردن کت و شلوار مهم است، زیرا همانطور که گفتیم برای این لباس نباید از خشک کن استفاده کنید.
پس بهترین راه برای خشک کردن کت و شلوار چیست؟ باید بگوییم که یکی از بهترین راه‌ها برای خشک کردن هر لباسی آویزان کردن آن در بیرون است. بنابراین، اگر فرصت دارید کت و شلوار را در خارج از خانه، مثلا در تراس، حیاط و غیره خشک کنید، می توانید با آویزان کردن آن روی چوب لباسی آن را به راحتی خشک کنید. کت و شلوار را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

همان طور که ملاحظه نمودید شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی دارای اصولی است که باید حتما رعایت شود. در این ارتباط اگر سوالی برای شما پی آمد کرد می‌توانید با مشاوران ما در نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند.

دمای مناسب برای شستن کت و شلوار در لباسشویی

راه های مراقبت از کت و شلوار

با رعایت چند نکته می توانید بهتر از کت و شلوار خود مراقبت کنید.

 • خالی کردن جیب از وسایل سنگین مانند تلفن همراه در جیب های کت یا شلوار نکته ای است که باید به آن توجه کرد زیرا این لباس ممکن است در طولانی مدت شکل خود را از دست بدهد. یک لباس شما را زشت و غیر جذاب نشان می دهد.
 • اگر اجسام سنگین را در جیب قرار می دهید، توصیه می شود ابتدا آن را بیرون بیاورید. لطفاً اجسام تیز را در جیب قرار ندهید، ممکن است کت و شلوار را پاره کند.
 • پس از پوشیدن کت و شلوار زمانی که می خواهید کت و شلوار را در بیاورید، بهتر است آنها را به چوب لباسی آویزان کنید.
 • برای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی نکات مهم و کلیدی را رعایت کنید.
 • از بالا کشیدن شلوار روی چوب خودداری کنید و مرتباً آن را تا کنید، بهتر است به این نکته توجه کنید که کمد لباسی که کت در آن قرار می گیرد خیلی پر نباشد، پر بودن کمد ممکن است به کت و شلوار آسیب ببیند.
 • برس زدن سطح کت و شلوار می تواند یکی دیگر از روش های موثر برای از بین بردن پرز و مو باشد، با این کار می توانید ظرافت لباس را حفظ کرده و عمر آن را افزایش دهید، نکته قابل توجهی وجود دارد. توجه داشته باشید که هرگز نباید از برس های خشن که باعث ایجاد خطوط روی لباس می شود استفاده کنید.
 • توصیه می شود کت و شلوار خود را در کاور قرار دهید و اگر هنگام خرید کت و شلوار شما روکش پلاستیکی دارد، بلافاصله کاور را خریداری کنید.

شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

سوالات متداول شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی

 • برای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی از چه مواد شوینده ای استفاده کنیم؟
  این بار راه حل کمک گرفتن از یک شوینده ملایم است.
 •  کت و شلوار را  چگونه خشک کنیم؟
  در این مرحله پاسخ این است: بهتر است کت را بعد از شستن به چوب لباسی آویزان کنید و از قرار دادن کت روی بند رخت خودداری کنید. هرگز آن را در معرض نور خورشید قرار ندهید.
 • چه دمایی برای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی مناسب است؟
  پاسخ این است که برای شستن کت و شلوار بهتر است از آب سرد در ماشین لباسشویی استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید مقاله بهترین دمای آب برای شستشوی لباس ها در لباسشویی را نیز مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *